Kiedy i jak stosować stabilizator nadgarstka?

Uprawiając sport, zawsze trzeba liczyć się z kontuzją. Niestety bardzo często dochodzi do kontuzji stawu promieniowo-nadgarstkowego, czyli po prostu nadgarstka. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie stabilizatora na nadgarstek. Warto zatem wiedzieć, czym taki stabilizator jest oraz kiedy i jak go stosować.

Czym są stabilizatory na nadgarstki?

orteza-nadgarstkaNa rynku dostępne są różne stabilizatory nadgarstka. Niezależnie jednak od konkretnego modelu, każdy stabilizator spełnia bardzo ważną funkcję. Przede wszystkim usztywnia i ustawia staw promieniowo-nadgarstkowy we właściwej pozycji. Dzięki temu nadgarstek zabezpieczony jest przed ewentualnymi dodatkowymi urazami. Co więcej, stabilizator nadgarstka łagodzi ból i wspiera procesy naprawcze.

Kiedy stosować stabilizator nadgarstka?

Przede wszystkim stabilizator na nadgarstek zastosowany powinien być w przypadku urazu stawu promieniowo-nadgarstkowego. Dodatkowo warto go zastosować w przypadku wystąpienia zespołu cieśni kanału nadgarstka. Nie są to jedyne wskazania do zastosowania stabilizatora na nadgarstek. Świetnie sprawdzi się również w przypadku reumatoidalnego zapalenia stawów, przy stanach zapalnych ścięgien czy przy urazie kciuka.

Jakie są rodzaje stabilizatorów na nadgarstek?

Jak wspomniano, na rynku dostępne są różne stabilizatory na nadgarstki, wystarczy zobaczyć szeroką ofertę w sklepie Orteo. Wśród nich wyróżnić można opaskę elastyczną. Sprawdza się w przypadku drobniejszych urazów. Znakomicie stabilizuje nadgarstek i utrzymuje go we właściwej pozycji. W przypadku urazów dużo poważniejszych stosować powinno się ortezę usztywniającą, która niemal całkowicie unieruchamia kontuzjowany nadgarstek.