Dania mniej i bardziej pokazowe, gdy w lodówce pustki

wedlina melon

Każdy, kto lubi gotować, ma swoje pokazowe przepisy, których rezultaty prezentuje zwykle podczas ważniejszych wydarzeń i uroczystości. Zupy, mięsa, bigosy, ciasta – czym chata bogata. Co jednak zrobić, gdy goście pojawią się niespodziewanie, a w lodówce tylko wędlina gotowany kurczak i jajka? Prawdziwy mistrz kulinarny wyczaruje super dania nawet z kilku składników.

Jajka faszerowane

Choć takie przepisy kojarzą nam się głównie z Wielkanocą, to jajka faszerowane są daniem, które zazwyczaj znika szybko, a i jego przygotowanie nie jest szczególnie pracochłonne i żmudne. Oto pomysł na to danie z dosłownie kilku składników.

Składniki: jajka, wędlina gotowany kurczak, majonez, musztarda, świeże zioła – najlepiej koperek, ale może być także szczypiorek lub natka.

Wykonanie:

Jajka ugotować na twardo i po przestudzeniu obrać, przekroić na połówki i wyjąć z nich żółtka. Wędlina gotowany kurczak – drobno kroimy, najlepiej po prostu siekamy ją nożem i mieszamy z majonezem. Taką masą napełniamy połówki jajek, ale równo z białkiem i posypujemy świeżymi ziołami.

Ostudzone żółtka ucieramy z musztardą i majonezem, doprawiamy pieprzem i przy pomocy szprycy fantazyjnie wyciskamy masę na połówki jajek posypane ziołami. W ten sposób otrzymujemy pokazowe jajka faszerowane, które łączą w sobie dwa różne smaki. Danie warto chwilę schłodzić przed podaniem, ale nie jest to konieczne.

Pizza – to się zawsze sprawdzi

To proste danie, które przygotowuje się naprawdę szybko, świetnie smakuje z najróżniejszymi dodatkami. Wędlina gotowany kurczak (sprawdź taką wędlinę), ser żółty, ogórek kiszony i kukurydza – może nie jest to pokazowe danie, ale jeśli w gościach są dzieci, to mamy pewność, że posiłek zostanie zjedzony co do okruszynki. Zresztą głodni dorośli również nim nie pogardzą. Jeśli to przyjęcie dla dzieci, to każde z nich może samo skomponować swój kawałek. Wystarczy podać pokrojone dodatki, a dziecko samo położy na swoim kawałku to, co akurat najbardziej lubi. Najlepiej sprawdza się właśnie wędlina gotowany kurczak, ser żółty oraz kukurydza.