Jakiej pielęgnacji potrzebuje ciało?

Wiele osób boryka się z różnymi problemami skórnymi. Za ich powstawanie może odpowiadać wiele czynników, wśród nich znajduje się też niewłaściwa pielęgnacja ciała. Jeśli ktoś ogranicza się do oczyszczania skóry zwykłym mydłem, zaniedbuje kwestie jej nawilżenia i złuszczania, to niestety musi liczyć się z tym, że wpłynie to na nią niekorzystnie. Odbija się to negatywnie na jej wyglądzie i kondycji. Można jednak temu zaradzić, trzeba tylko pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Oczywiście zawsze kluczowe jest znalezienie źródła problemu i jego wyeliminowanie.

Czego potrzebuje ciało? Jak je pielęgnować?

Podczas brania prysznica można zadbać o swoje ciało na wiele sposobów. Istotne jest to, aby nie przesadzać z częstotliwością mycia. Złym pomysłem będzie stosowanie środków silnie myjących, które wręcz ścierają warstwę hydrolipidową. Pełnią one funkcję ochronną, zabezpieczają przed przesuszeniem skóry. Znaczenie ma także to, aby kąpiele nie były zbyt długie. Warto ograniczyć się do 5 minut. Pod prysznicem świetnie sprawdzają się olejki nawilżające. Jeśli skóra jest wrażliwa i sucha, to z pomocą przychodzą emulsje do mycia, które działają kojąco. Istotne będzie również do, aby pozbywać się systematycznie martwego naskórka. Peelingi ciała wygładzają skórę, przyspieszają procesy regeneracyjne. oczywiście nie należy wykonywać ich zbyt często, wystarczy robić to raz lub dwa razy w tygodniu. Każdy środek myjący musi zostać dokładnie zmyty ze skóry.

Jak mieć piękne ciało?

W celu pozbycia się zbędnego owłosienia można oczywiście sięgać po depilator, ale jest to bolesne. Do dyspozycji są też plastry z woskiem, golarki, kremy do depilacji itd. Godne polecenia są urządzenia IPL, dzięki którym można zapomnieć o zbędnym owłosieniu przez długi czas. Kolejną kwestią jest antycellulitowa pielęgnacja ciała (https://www.manada.pl/pielegnacja-ciala). Znaczenie mają tutaj regularne masaże, które pobudzają krążenie. Warto szczotkować ciało na sucho. Po takim zabiegu najlepszym rozwiązaniem będzie wmasowanie kremu antycellulitowego, który usprawnia przepływ krwi i pomaga rozłożyć komórki tłuszczowe. Nie brakuje również olejków wygładzających skórę, zmniejszających widoczność rozstępów i zapobiegających ich powstawaniu. W celu uchronienia się przed nieprzyjemnymi zapachami warto mieć pod ręką antyperspirant, szczególnie jeśli ktoś się nadmiernie poci. Nie można też zapomnieć o ochronie przed słońcem. Preparaty z filtrami przeciwsłonecznymi nie są zarezerwowane wyłącznie na lato. Należy ich używać także w okresie jesienno-zimowym, podczas pochmurnych dni.