Urazy stóp – zastosowanie ortezy na śródstopie

orteza-stawu-skokowego-MalleoAction2

Urazy nóg to jedne z najczęstszych, jakie mogą się przydarzyć nie tylko osobom, które intensywnie ćwiczą, ale wszystkim innym, które podejmują aktywność fizyczną. Dlatego właśnie powstała orteza na śródstopie – co trzeba o niej wiedzieć i kiedy można ją zastosować?

Na urazy stopy i kostki

Orteza na śródstopie to specjalny usztywniacz na stopę, który ma za zadanie przede wszystkim chronić przed kolejnymi urazami, a także stabilizować stopę, gdy już doznała ona urazu. Dzięki temu, że stopa zostanie usztywniona, to ogranicza się jej niekontrolowane ruchy, które prowadzą zarówno do pogłębienia się dolegliwości, jak i znacznie większego bólu. Z powodzeniem więc można ją stosować w takich urazach jak:

– obrażenia wiązadła,
– obrażenia tkanek miękkich i ścięgien,
– złamania stopy.

Jest więc świetnym rozwiązaniem przede wszystkim przy różnego rodzaju skręceniach i zwichnięciach, które objawiają się zarówno bólem, jak i obrzękiem i uniemożliwiają codzienne funkcjonowanie.

Orteza szyta na miarę

Ważną zaletą ortez na śródstopie jest także fakt, że można je indywidualnie dopasować zarówno do stopy, jak i rodzaju urazu, jakiego doznała. Mogą różnić się wielkością, szerokością, zastosowanymi dodatkowym rozwiązaniami, a także materiałem. Dzięki temu jest produktem idealnie wpisującym się w osobiste potrzeby. Jej wybór zdecydowanie warto skonsultować z lekarzem, który również odpowiednio ją ustawi. Tym samym rehabilitacja będzie przebiegać znacznie sprawniej i szybciej, a uraz nie wykluczy z codziennego życia.